بذر گل کوکب

بذر گل کوکب

4.0 امتیاز / 4 رأی
به اشتراک بگذارید :
وضعیت : موجود
کد کالا :22200018
قیمت :
7500 تومان

Dahlia

گل کوکب گیاهی چند ساله است که در اصل از مکزیک آمده است. گونه‌های بسیار متنوعی از این گل وجود دارد تا حدی که می‌گویند به ازای هر نفر یک گلِ کوکبِ به خصوص وجود دارد. این گل‌ها در انواعِ تک شکوفه، دو شکوفه و چند شکوفه‌ای وجود دارند. اگر به دنبالِ رنگ می‌گردید، گلِ کوکب پاسخِ شماست. این گل‌های جذاب شکوفه‌های درخشانی را به رنگ‌های نارنجی، صورتی، گل بهی، زرد، قرمز، قرمزِ مایل به زرد و بنفش تولید می‌کنند.

بذر پاکتی گل کوکب دارای استاندارد بوده و از قدرت رشد و نمو بالایی برخوردار است.معمولا دوره گلدهی اواخر تابستان و پاییز است.

نام بذر بذر گل کوکب
نام علمی گیاه Dahlia
نام انگلیسی گیاه Dahlia
نوع گیاه گل کوکب گیاهی چند ساله است که در اصل از مکزیک آمده است. گونه‌های بسیار متنوعی از این گل وجود دارد تا حدی که می‌گویند به ازای هر نفر یک گلِ کوکبِ به خصوص وجود دارد. این گل‌ها در انواعِ تک شکوفه، دو شکوفه و چند شکوفه‌ای وجود دارند.
برگ دارای برگهای ساده بعد دارای برگهای مرکب بعدازتشکیل 5تا 7جفت برگ مریستمهای انتهایی یک گل تولید کرده وگلها به تدریج روی محور های برگی شکل می گیرند .
گل اگر به دنبالِ رنگ می‌گردید، گلِ کوکب پاسخِ شماست. این گل‌های جذاب شکوفه‌های درخشانی را به رنگ‌های نارنجی، صورتی، گل بهی، زرد، قرمز، قرمزِ مایل به زرد و بنفش تولید می‌کنند.گلهای کوکب اواخر تابستان و اوائل پائیز ظاهر می‌شوند
فصل گل گلهای کوکب اواخر تابستان و اوائل پائیز ظاهر می‌شوند
طرز کاشت روش کاشت این گل به دو صورت خطی و دستپاش می‌باشد. فاصله گل‌ها از یکدیگر بر روی خطوط ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر می‌باشد. در صورت امکان بذرها را پیش از کاشتن، به جهت افزایش قدرت جوانه زنی، ۱۲ الی ۲۴ ساعت در آب خیس کنید. سپس بذرها را بر روی سطح خاک بپاشید و روی آن را با حداکثر نیم سانتیمتر خاک نرم بپوشانید. خاک را تا سبز شدن بذرها مرطوب نگه دارید. در زمانی که بذر کاشته می‌شود و ابتدای سبز شدن آن چون ریشه ندارد و در زمین استوار نگردیده، اگر از فشار آب برای آبیاری استفاده شود تمام بذرها شسته خواهند شد. لذا از آبپاش برای آبیاری آن استفاده می‌گردد. پس از سبز شدن گیاه آبیاری محصول به روزی یک بار و یا یک روز در میان کاهش پیدا می‌کند. یکنواخت بودن توزیع آب در طی فصل رشد باعث جلوگیری از ریزش گل و نیز جلوگیری از ایجاد عارضه پوسیدگی می‌شود.
آبیاری  س از سبز شدن گیاه آبیاری محصول به روزی یک بار و یا یک روز در میان کاهش پیدا می‌کند. یکنواخت بودن توزیع آب در طی فصل رشد باعث جلوگیری از ریزش گل و نیز جلوگیری از ایجاد عارضه پوسیدگی می‌شود.
موقعیت آن‌ها نورِ کاملِ خورشید را ترجیح می‌دهند. آن‌ها مواد معدنی زیادی مصرف می‌کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که خاک غنی و تقویت شده است. پایِ این گیاه مقدارِ زیادی کمپوست ریخته و سپس رویِ آن مالچ بریزید. یک تقویت کننده با نیتروژنِ کم باید به طورِ مرتب در طولِ فصلِ رشد به گیاه داده شود. خاک باید همیشه مرطوب و زهکش باشد. گونه‌های کوچک‌تر را به فاصله 40 سانتی‌متر از یکدیگر بکارید؛ گونه‌های بزرگ‌تر نیز باید 60 سانتی‌متر از هم فاصله داشته باشند تا به خوبی رشد کنند. وقتی گیاه به ارتفاعِ 30 سانتی‌متر رسید، نوکِ ساقه‌ها را میان انگشتانتان فشار دهید (نیشگون بگیرید) تا رشدِ عرضیِ (و نه طولی) گیاه را تقویت کرده و گیاه‌تان را پُر پشت‌تر کنید.

در مورد این محصول نظردهید